CUE MUSIC - DJ & PRODÜKSİYON ve Mix Mastering EĞİTİM'i Kurs Bilgilendirmesi Hakkında

Ata Berk

Sayfa Yönetici
Yönetici
13 Haz 2019
1,342
5,911
113
turkceremix.com
Sitemiz'in ''iSTANBUL'' da ile iş ortaklığı bulunmaktadır.

Sitemiz üzerinden alacağınız avantajlı fiyat için indirim kodunu mesaj gönderip bizden isteyebilirsiniz..

Diğer illerimiz de iş ortaklığı yapacağımız eğitim kursları hakkında bilgilendirmeleri yapacağız.

DJ EĞİTİM

Beatmatching'den sahne duruşuna kadar DJ sanatında kendinizi geliştirin.Bu kapsamlı eğitim programı, temel ‘Mix’ bilgisinden dijital DJ'liğe kadar her konuyu içerisinde barındırır. Bir DJ'nin uyumlu bir set oluşturmak için bilmesi gereken her şeyi öğrenecek, kendi playlist’lerinizi oluşturacak ve setinizin mantıksal ilerlemesi hakkında daha ayrıntılı bilgi edineceksiniz. Sizi rakipleriniz arasından sıyıracak doğru ve ileri teknikleri öğreneceksiniz. Elektronik müzik türlerini ve dans müziğinin temellerini daha iyi anlayacak, kendi tarzınızı ve arşivinizi oluşturmak konusunda ilerleyeceksiniz. İki veya daha fazla CD çaların nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

Kurs süresince, endüstri standardı CDJ-2000NXS2 CD Player, DJM-900NXS2 Mixer, DDJ-RZ DJ Controller, DJ RMX-1000 Effector ve Pioneer HDJ-x10 Headphone gibi en güncel DJ ekipmanlarıyla çalışacaksınız. Ayrıca, sosyal medya ve müzik platformlarında kendi online kimliğinizi nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz ve kendi müzikal ağınızı kurmanızda size destek olacağız (Beatport, Shazam, Soundcloud, Spotify, itunes, junodownload v.s) Program sonunda edineceğiniz bilgi ve tecrübe, kazanacağınız disiplin müzikal ortaklarla etkin işbirliğinizi kolaylaştıracak.

PROGRAM İÇERİĞİ

DJ Eğitimine Giriş
Ses, Frekans, Akustik
Ritim ve Ölçüler
Nota ve Temel Akor Bilgisi
Terminoloji
Elektronik Müzik Türleri
DJ Ekipman Tanıtım ve Setup Kurulum
BPM, LOOP, CUE, JOG WHEEL Eğitim ve Uygulama
Beatmaching Egzersiz ve Uygulama
Mix Teknikleri, Pratik ve Uygulama
Effect Tanım ve Uygulamaları
RMX-1000 Effector Kullanımı
Digital Dj’ing
Set Yapım Teknikleri ve Kayıt
Harmonic Mix ve Parça Seçimi
Mashup - Bootleg - Remix
Rekordbox Tanıtım ve Arşiv Düzenleme
Kritik Dinleme ve Parça Analizi
Ses Formatları
Müzik Platformları, Müzik Portalları ve Online Müzikal Kimlik Ağı

PRODÜKSİYON EĞİTİM

Prodüksiyon becerilerinizi geliştirmek için DAW'da ustalaşacak, MIDI, Ses, Editörler, Sample, Synth, Fx ve VST / Plug-in gibi tüm temel kavramları kavrayacak, Compressor, EQ, Reverb, Delay ile ilgili temel bilgileri, tüm öğelerin birlikte çalışmasını ve nasıl kullanılacağını uygulamalı öğreneceksiniz. Temel müzik üretim programlarının yanı sıra, Müzik teorisi, Temel Mix ve Mastering, Synthsizer, ve VST / Plug-in ve Ses tasarımı konularında çalışacağız.

Sektörün dili, müzik üretiminin teknik konuları, Prodüksiyon teorileri, müzikal ölçüler, melodiler, ritim ve akorları öğreneceksiniz. Bu temel kavramları kavramak güçlü Bassline, hareketli Ritim ve farklı kombinasyonlar yaratmanıza yardımcı olacaktır. Ses tasarımı, Effect ve Sample düzenleme tekniklerinin gelişmiş kullanımı hakkında bilgi edinecek, Kompozisyonlarınızı yapılandırmak, tarzınıza en uygun elementleri (Synth, Sample, Fx, Loop, Acapella v.s) bulmak için her şeyi öğreneceksiniz. Parçanız için tüm unsurlara sahip olduğunuzda, Temel ve etkili Mix & Mastering uygulamaları ile çalışmalarınızı başka bir seviyeye yükselteceksiniz. Ayrıca, sosyal medya ve müzik platformlarında kendi online kimliğinizi nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz ve kendi müzikal ağınızı kurmanızda size destek olacağız (Beatport, Shazam, Soundcloud, Spotify, itunes, junodownload v.s)

PROGRAM İÇERİĞİ

Ses, Frekans, Akustik Bilgisi
Temel Akor, Nota ve Ritim Bilgisi
Ses Zarfları
Elektronik Müzik Türleri
Prodüksiyon Terminolojisi
Stüdyo ve Ekipman Bilgisi
DAW (Digital Audio Workstation) Kullanım ve Programlama Teknikleri
MIDI Kayıt ve Düzenleme Teknikleri
Sample, Sampler Teknikleri ve Gelişmiş Kullanımı
Ritim, Loop ve Beat Düzenleme
VST / VST-i, Plug-in Tanıtım ve Programlama
Müzikte Ölçü, Aranje, Kompozisyon ve Trafik
Remix, Mashup, Edit Teknikleri
Vocal ve Enstrüman Kayıtlarının Kullanımı
Temel Mix & Mastering
Analog ve Dijital İşlemciler
İleri Automation Teknikleri
Effect ve Kullanım Teknikleri (Reverb, Delay, Compressor, Filter, Equalizer v.b)
Balance, Stereo Separation, Mono compatibility
Kritik Dinleme ve Parça Analizi
Synthesizer Tanıtım ve Programlama
Ses ve Fx Tasarım
System Optimizasyon

MIX & MASTERING EĞİTİM

Bu eğitim programında müzik üretimlerinizi nasıl profesyonel bir seviyeye yükselteceğinizi öğreneceksiniz. Mix & Mastering tekniklerini, ekipmanların ve parametrelerin çeşitli kullanımlarını öğrenirken, bu materyallerin çalışma prensiplerini kavrayacaksınız. Audio Effect ve yarattığı etkileri anlayacak, frekans analizleri yapacak, seslerin tonal, hacimsel ve karakteristik dengesini yakalayacak, ses kalitesi ile ilgili çeşitli problemleri tanımlamayı ve bu problemlerin çözüm yollarını öğreneceksiniz. Izotope, Waves, Fabfilter ve IK Multimedia, eklentileri de dahil olmak üzere, üst düzey endüstri mühendislerinin sıklıkla kullandığı eklentileri kullanarak parçalarınızı yüksek müzik standartlarına uyarlamayı öğreneceksiniz.

Eğtim programı boyunca kendi seçtiğiniz bir projeye başlayacak, süreci deneyimleyecek ve proje sonunda gelişiminizi gözlemleyebileceksiniz. Bilgisayar tabanlı teknikler kullanarak mevcut seslerin restorasyonundan, yeniden inşasına kadar bir dizi projeyle karşılaşacaksınız.

PROGRAM İÇERİĞİ

Ses, Frekans, Akustik Bilgisi
Mix & Mastering Terminoloji
Stüdyo ve Ekipman Bilgisi
EQ, Parametric EQ, Dynamic EQ, Compressor,
Multiband Compressor, Saturation, Stereo Imager, Limiter
Clipper, Gate, De-Esser Uygulamalı anlatım ve Pratik
Effect Tanım ve Uygulamaları (Reverb, Delay, Filter v.s)
Stereo Separation, Mono compatibility
Panorama / Balance
Dinamik Alan Kontrol
LFO, Filter ve Sidechain Teknikleri
Attack, Decay, Sustain, Release
Analog ve Dijital İşlemciler
EQ Matching Tekniği ve Uygulama
Gain Staging Tekniği ve Uygulama
Mix Teknikleri Pratik ve Uygulama
Mastering Teknikleri Pratik ve Uygulama
Mix & Mastering Prensipleri
Pink Noise Referans Mix Tekniği ve Uygulama